Moral Yazıları Yelkenler Fora


MORAL YAZILARI YELKENLER FORA

İnsan neden yazma isteği duyar? Bu sadece özentiden ibaret bir istek veya basit bir heves midir? Kuşkusuz her çabanın altında pek çok basit sebep olabilir. Ancak insanın yazma isteğinin altında genelde bir ideale hizmet etme hissi yatar. Kimi şöhret, bazısı maddi kazanç ve kimisi de duygu ve düşüncelerini başkalarına aktarmak için yazsa da yazmanın aslında bir amaç için inşa ve imar faaliyeti olduğunu ifade etmeliyim.
MORAL YAZILARI Yelkenler Fora, minnacık cüssesi ve hiç mesabesindeki kuvvetiyle, uğrunda her şeyi feda etmeye değer bir idealin inşa ve imarı için yoğrulan harca bir damlacık su taşıma çabası olarak görülebilir.
Hayatta, “Sonsuz”luğa dair bir hedef uğrunda çalışıyor ve de mücadele ediyorsak yaşadığımız küçük bir yer, dışarıya baktığımız ufacık bir pencere olsa da yine de her şey anlamlıdır. Durum bunun tam tersi olunca koca dünya dar ve karanlık, nefes alınması bile zor bir mahzen haline gelir.
Konuları birbirinden farklı olan makaleler, geçmiş yıllarda gündemi değerlendirme amacıyla yazılmış olsa da güncelliğini daima koruyacak bir içeriğe sahiptir.
2011 Genel Seçimleri öncesi Ak Parti AR-GE ve Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada ikincilik ödülüne layık görülen, plaket ve ödülü Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği Yelkenler Fora, Pupa Yelken Tam Yol İleri: ‘Hedef 2023’ başlıklı yazının da yer aldığı, bazı araştırmalarımın sonucunda ulaştığım bilgiler ve vardığım kanaatleri belli düşünceler çerçevesinde ortaya koyduğum yazılarımın ilginç ve üzerinde düşünmeye değer bulacağınızı ümit ediyorum.
Temenni ederim ki, sakin bir ruh haliyle kitabı okuduktan sonra çok önemli gerçekler ve mühim hakikatler konusunda sizler de bir lahza düşünür, kanaatlerinizi bir şekilde çevrenizdekilerle ve benimle paylaşırsınız.
BAŞLIKLAR İÇİNDEKİLER

Beynimiz ve değişmez Hayat Rehberimiz
“Akıl” olmadan asla!.. (1)
“Akıl” olmadan asla!.. (2)
Başarmak mı lazım yoksa?..
Yelkenler fora, pupa yelken tam yol ileri: “Hedef 2023”
Yoksa onların da doğal lideri Erdoğan mı?
Öylesine bir “ADAM”a ithaf!..
Karadeniz gibiyiz!
Merhum Erbakan Hoca ve “Bin yıl”a müebbet hapis
Üstad’ı rahmetle anarken!
Pazarlıksız seviyoruz
Hiçbir süs ve makyaj bir kadını…
Zulüm Kâbil’in, Hâbil’i öldürmesiyle başladı
Affet bizleri Allah’ım!..
Siyasetin anlamı, önemi ve işlevi
Aydın olmak ve aydınlatmak 1
Aydın olmak ve aydınlatmak 2
Türkiye değişiyor (mu?)
‘Yol’un sonu görünüyor (mu?)
“East is East and West is West…”
Tarihe altın yaldızlı harflerle düşülen not: OSMANLI
Farklı bir açıdan turizm ve Türkiye’nin potansiyeli

Fikir-Düşünce Dizisi Lazer Yayınları: ISBN: 978-975-92562-2-7
Yazar ve Yayına Hazırlık: Bekir HAŞİMOĞLU
1.Basım Temmuz 2014: ISBN: 978–975–92562–2 –7 Sayfa Sayısı: 240 Kitap Ebadı: 13.5 + 19.5
Baskı ve Yayın: LAZER OFSET Matbaa Tesisleri San. Tic. Ltd. Şti.
Satış noktalarındaki fiyatı: 10 TL. KDV DAHİL