Etkili Sözler’in serencamı 1990’lı yıllarda başladı. Başlangıç noktası Bekir Haşimoğlu’nun okuma ve araştırmalarındaki notlarından oluşan Etkili Sözler, ilk olarak Doğu’dan Batı’dan Seçkin Sözler ve Öğütler olarak (Aralık 2002’de) kitaplaştı.

2003 yılında www.etkilisozler.com sitesi açıldı ve Seçkin Sözler’in önemli bir kısmı okuyuculara ücretsiz olarak sunuldu.  Bu tarihten itibaren etklisozler.com derleme bilgiler sunan bir yayın haline gelmeye başladı. Zaman ilerledikçe yeni fikirlerle Seçkin Sözler ve Öğütler adlı eser, kapsamı genişletilerek Hayat Danışmanı Etkili Sözler adıyla Lazer Yayınları tarafından kitap olarak yeniden yayınlandı. (Lazer Yayınları Edebiyat ve Gelişim Dizisi. TEMMUZ 2005 ISBN: 975-6221 – 16 – x)

Aradan birkaç yıl geçtikten sonra birkaç yıldır bize elinden gelen desteği esirgemeyen çok değerli ve saygı değer İbrahim Şekerci’nin özverili çabalarıyla etkilisozler.com’u yeni tasarımıyla yeniden yayınlamış bulunuyoruz.

Çok şükür, tabir uygun olursa, nur topu gibi yeni bir web sitesi daha doğdu. Çok değerli ve saygı değer İbrahim Şekerci’ye can-ı gönülden teşekkürlerimizi sunar, Allah’tan sağlık, mutluluk ve çalışmalarında başarılar ve huzur dolu hayırlı ömürler diliyoruz.

www.etkilisozler.com’un eğitim düzeyi ve konumu ne olursa olsun herkesin pek çok açıdan ilgi duyacağı bilgiler içeren bir yayın olması için gayret edilecektir. Bilgi kirliliğinin zirve yaptığı sanal dünyada gerekli ve önemli bilgiler alıntı yapılarak sizlere sunulmaya çalışılacaktır. Zaman içinde sürpriz niteliğinde sunumlarımız olacaktır. Bunlar daha çok değerli, arınmış, gerekli ve önemli bilgilerden oluşacaktır. Bu konuda Türkiye’de bir ilk olan Hayat Danışmanı Seçkin Sözler adlı E-kitabı Android mobil uygulama halinde sizlere ücretsiz olarak sunmuş bulunuyoruz. Gelecek zamanlarda iOS uygulaması da yayınlanacak olan eseri Google Play’dan Hayat Danışmanı Seçkin Sözler yazarak arama yapabilir ve indirebilir ve ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Sitenin içeriği Bekir Haşimoğlu tarafından güncellenmektedir. Sitenin teknik çalışmları Şekerci (http://www.avusor.com) tarafında yapılmaktadır.

Sitede yer almasını istediğiniz konuları, hata, eleştiri ve önerilerinizi mutlaka bize iletmenizi rica ediyoruz.

Etkilisozler.com sitesinde yer alan bilgiler, yazılar ve diğer tüm görsel materyallerin tamamına yakını alıntılardan oluşmaktadır. Bu yazılı ve görüntülü materyallerin sahipleri tarafından bir talep olduğu taktirde ve konuyu bize iletmeleri halinde bir hafta (7 gün) içinde gereken yapılacaktır.

Etkilisozler.com’da üyelerin yaptığı yorum ve yazılarda genel ahlaki kurallara uyulması zorunludur. Buna uygun olmayanla yorumların sorumluluğu tamamen sahiplerine aittir.

Etkilisozler.com içerikler, link verilen internet siteleri ve reklamlar hakkında sorumlu değildir. Bu konuda içeriği, doğruluğu veya işleviyle ilgili olarak Etkilisozler.com sorumluluk kabul etmez.

En derin kalbi hislerimizle selam, saygı ve sevgilerimizi sunuyor, Yüce Allah’tan sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir hayat diliyoruz.

Hayat Danışmanı ETKİLİ SÖZLER, yüzlerce eseri okuyarak kazanabileceğiniz temel yaşam kültürünün sırlarını sunacak, toplumun hayat kalitesini artırmanın ilk ve en önemli şartlarından olan kolektif, yani ortak evrensel aklın oluşmasına ve gelişmesine katkı sağlayacak; kişisel gelişim çabalarınıza ve çalışmalarınıza stratejik anlamda hatırı sayılır derecede destek verecek bir eser…