Ayak masajının mucizesi
Vücudun tüm sinirleri ayak altında birleşiyor. Bu nedenle kısa bir ayak masajıyla tüm sinirleri uyarmak ve çeşitli rahatsızlıkları gidermek mümkün
Tüm vücudun sinir uçlarının ayak altında birleştiği, çok eskilerden beri bilinen bir gerçek. Uzakdoğulular ayak masajının rahatsızlıkları iyileştirici etkilerini ilk keşfedenlerden. Sık sık uyguladıkları bu masaj sayesinde birçok rahatsızlığı ilaç kullanmadan atlatabiliyorlar. Ancak insanın kendisine ayak masajı yapması zor. Bu nedenle ayak masajını partnerinizle beraber uygulayın.
1-Şişmanlamaya başladıysa
Patates cipsini elinden düşürmüyor, biraları yuvarlıyor, günde sekiz öğün yemeden doymuyor, çikolatayı ekmeğin üzerine koyup yiyorsunuz… Oburluğu, tiroid ve hipofiz bezini harekete geçirerek kontrol altına alabilirsiniz. Başparmağın altını sıkı bir şekilde ovalayın. Ardından başparmakla yanındaki parmağı birleştiren deriyi birkaç kez çekip bırakın.
2-Adet öncesi gerginlik varsa
Uykusuzluktan, sinirlilik halinden ve huzursuzluktan yakınıyorsa ayak masajına ihtiyacı var demektir. Taban tümseğinde bulunan sinirler uyarıldığında, premenstruasyon sendromu olarak adlandırılan, adet öncesi gerginliği azaltmak mümkün. Bunun için partnerinizin ayağını iki elinizle tutun. Başparmaklarınızla, taban tümseğini hamur yoğurur gibi yavaş yavaş ovalayın.
3-Seks istemiyorsa
Her yerini uyarmayı denediniz, ama partneriniz bir türlü “uyanmıyor”. Bir de ayak çukurunu uyarmayı deneyin. Çünkü ayağın çukur kısmında bulunan sinirler, genital organlarla ilintili. Bu bölge masajla uyarıldığında, cinsel istekte artış gözleniyor. Siz de partnerinizin cinsel isteğini artırmak istiyorsanız, iki elinizle ayak çukurunu yavaşça ovalayın.
4-Sürekli yorgunsa
Dışarıya çıkıp, gezip tozmak ve çılgınca eğlenmek istiyorsunuz, ama partnerinizi televizyonun önündeki koltuktan “toplamanız” mümkün değil. Çünkü partneriniz sürekli yorgunluktan şikayet ediyor. Sürekli yorgunluk hali, çeşitli etkenlere bağlı. Ancak Uzakdoğulular ayak masajının bu konuda da mucizevi olduğunu söylüyorlar. O halde denemeye değer… Bu nedenle partnerinizin ayağını bir elinizde sıkıca tutun. Diğer elinizin başparmağı ile topuğunu dairesel hareketlerle ovun.

Kaynakça: http://www.sabah.com.tr/20020106/w/l21.html